Dimmer operátor képzés – 2023

A Nemzeti Filmintézet támogatásával DMX, Dimmer board operátor képzést indít a HSC Stábiskola. A dimmer operátor a világosító csapat tagja, a best boy-jal azonos szinten van a struktúrában, de a nagy nemzetközi produkciókban a best boy és a fővilágosító között helyezkedik el.

Feladata a forgatási helyszíneken a világítási rendszerekhez tartozó működtetési pult rendszerének felépítése. Kis helyszínen akár már telefonon keresztül is összerakhatja, levezérelheti az operatőr, fővilágosító kérését.

A képzésen résztvevők csak előzetes tudásszint felmérés után kerülnek kiválasztásra!

A HSC Stábiskola a hazai produkciók előállításánál és a bérmunkák kiszolgálásánál is segíti az új szakemberek belépését a filmiparba. Az intézmény filmes szakemberképzésének fő támogatója a Nemzeti Filmintézet. A technikai eszközöket és az oktatókat Two Men’s Show Kft. HybridProduction Kft. Biztosítja. Oktatók: Marafkó Bálint fővilágosító, Varga Balázs lightdesigner.