Operatőr előképző tanfolyam

A Magyar Operatőrök Iskolája HSC Stábiskola, alapszintű operatőr előképző tanfolyamot indít. A tanfolyam ideje alatt az operatőr mesterség alapjait sajátíthatja el az iskola hallgatója. Az oktatásban elsősorban általános ismeretet kapnak a jelentkezők a nemzetközi és hazai film és televíziós gyártás szabályiról és az operatőr foglalkozás művészi alapjairól. A jelentkezőknek, csak felvételi beszélgetést szervezünk.

Elmélet

2021. október 30 – 2021. december 4. 
Oktatás:szombat 9.00 – 15.00
Jelentkezési határidő:2021. október 15.
Fizetési határidő:2021. október 25.

Általános filmgyártási és filmművészet

Filmszakmai Gyakorlat

2021. december 4 – 2022. február 7 
Oktatás:szombaton 9.00 – 15.00
Fizetési határidő:2021. október 15.

A tanfolyam teljes díja:

450.000 Ft + ÁFA

nyilvántartási szám: B/2020/008744

Általános filmgyártási és filmművészet:

Filmtörténet: A mozgókép rögzítés történeti evolúciója. Nyersanyagok, kamerák, technológiák fejlődése napjainkig. Kamera asszisztensi alapismeretek. Kompozíció és világítás technikai alapismeretek. Labor ismereteket( fekete-fehér, színes, digitális) Vizuális nyelv és dramaturgia Helyünk a stábban és kapcsolati rendszerek Szakmai angol alapok.

Filmszakmai gyakorlat:

 • Kameramani, segédoperatőri alapismeretek és gyakorlatok
 • Világítási gyakorlatok
 • Televíziós stúdió gyakorlatok
 • Gyártási előkészítés
 • Szakmai angol
 • A HSC operatőr tagjainak közös forgatásai mester kurzus formájában a hallgatókkal
 • Forgatás külsőben.
 • Forgatás külső-belső helyszínen.
 • Forgatás műteremben.
 • Forgatás éjszakában.
 • Speciális kameramozgató eszközök alkalmazása nemzetközi szakemberek irányításával.
 • Világítás az elmélettől a napi gyakorlatig. Riggelési gyakorlatok. Közös munka Európa legjobb fővilágosítóival.