II.Kovács László és Zsigmond Vilmos operatőr verseny

A díjátadó 2019.január 31 – én lesz.

A  Magyar Operatőrök Társasága és a Magyar Operatőrök Iskolája együttműködésben a Sparks kamera és lámpakölcsönző céggel, második alkalommal rendezi meg a „Kovács László és Zsigmond Vilmos” operatőr versenyt, díjátadót.

Zsigmond Vilmos által 2005 óta támogatott diák kategória mellett idén 5 kategóriában: játék, Tv, dokumentum, természet és kisjátékfilm adunk át díjakat.

Nevezések

DIÁK KATEGÓRIA

Film Címe Operatőr Rendező
Ahogy Eddig – As up to now Táborosi András Moldovai Katalin
Figyelj rám! Mezei István Ungvár Tibor
Casting Balázs István Balázs Csoma Sándor
Kicsi Csípős Fecske Flóra Jordi Leila
Ludwig Miskolczi Péter Gyula Hahn Gergő
Balansz Tóth Evelin Judit Csata Hanna
Élesztő Tóth Máté Tamás Nagy Lili
És a nyolcadik napon… Bedécs Lola Korom Anna
Tinder meccs Galambos Eszter Schnabel Annabella
Jakab Lehr Juhász Péter Dávid Attila
Ostrom Dévényi Zoltán Kovács István
Last Call Nyoszoli Ákos Kis Hajni
Anyák napja Tóth Levente Vermes Dorka
Eljegyzés Székely Róbert Oláh-Badi Levente
Kengo képei Nagy Zágon Kemény Lili

KISJÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Film Címe Operatőr Rendező
Kockaember Hartung Dávid Dombrovszky Linda
A hívás Dobóczi Balázs Vincze Zoltán
Buszsofőr Balázs István Balázs Borbás Dávid
Dark Chamber Pálos Gergely Banovits Ottó
Th School Sašo Štih Horváth Botka Áron
Irinyi Szőke Dániel Cibulya Nikol
Az Iskola Sašo Štih Horváth Áron
147 rovás Szandtner Dániel Madarász Isti
Katapult Vass Gergely Szövényi-Lux Balázs
Elrajzolva Fábián Márton Orsós Róbert
A legjobb játék Maly Róbert Deák Kristóf
Lauretta Bálint Dániel Brauner Máté
Jakab Lehr Juhász Péter Dávid Attila
Ostrom Dévényi Zoltán Kovács István

DOKUMENTUMFILM KATEGÓRIA

Film Címe Operatőr Rendező
Pókerarcok Körtési Béla Gerő Péter
Ezen lesújtott haza jólétére Nagy Ernő Nagy Ernő
A Bármicvó fiúk Csukás Sándor Oláh Katalin-Csukás Sándor
A csodafedezet – Vitéz Halassy Olivér Czencz József Czinke Gyula és Czencz József
Te, bárányok gyapjából való Dénes Zoltán Szomjas György
Ének a fák tetejéből Zsigmond Attila Zsigmond Attila
Az eliziumi kém Boros-R. György Jamrik Levente
Reményvasút Vizkelety Márton Trencsényi Klára
A monostor gyermekei Arun Bhattarai Zurbó Dorottya
Könnyű Leckék Natasa Pavlovskaya Zurbó Dorottya
A létezés eufóriája Kovács Claudia Szabó Réka
Három tánc Pataki Ádám, Podányi Dániel Halász Glória
Tehenesek Vargyasi Levente Vargyasi Levente, T. Bányai Péter

TERMÉSZETFILM KATEGÓRIA

Film Címe Operatőr Rendező
Vad Balaton Mosonyi Szabolcs Mosonyi Szabolcs
Víz alatti vadon, Szudán Sásdi Zsolt Lerner Balázs

TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Film Címe Operatőr Rendező
A Sátán fattya Halász Gábor Zsigmond Dezső
A merénylet Csukás Sándor Pajer Róbert
Árulók Nagy András Fazakas Péter
CURTIZ Dévényi Zoltán Topolánszky Tamás Yvan

JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Film Címe Operatőr Rendező
Tegnap Fillenz Ádám Kenyeres Bálint
Örök tél Nagy András Szász Attila
Virágvölgy Vass Gergely Csuja László
X – A rendszerből törölve Szecsanov Martin Ujj Mészáros Károly
Akik Maradtak Marosi Gábor Tóth Barnabás
Nyitva Herbai Máté Nagypál Orsolya

 

A jelentkezés lezárult!