Segédoperatőr Gyakorlat

A tanfolyam időtartama, és az oktatás időpontja:

Gyakorlati oktatás minden héten, pénteken (márciustól- júniusig)
Oktatás: 9-15-ig
Jelentkezési határidő 2017. január
Vizsga: szeptember vége

A szakmáról dióhéjban:

A filmszakmában mindenki tudja, hogy mennyire felelősségteljes, igazi szakmai kihívást igénylő munka az operatőr asszisztensé. Ők a film képi-vizuális világát meghatározó operatőr közvetlen munkatársai, egy film elkészültében rendkívül fontos szerepet játszanak.

A segédoperatőr képzésről:

A nálunk tanuló hallgatók a gyakorlati órák keretében folyamatosan kapnak elméleti tudnivalókat is, de megismerkednek a világon ma használatos legkorszerűbb kamerákkal, objektívekkel, különböző kiegészítőkkel, szűrővel, a filmnyersanyagokkal, kameramozgató berendezésekkel. Szó lesz a képformátumokról, kép kivágásról, az alapvető világítási konstrukciókról, a fénymérésről, film érzékenységéről, a kompozícióról. Megtanulják a film betöltését, a kamerák használatát, tisztítását, karbantartását. Nagyon sok gyakorlást és oda figyelést igénylő élességállítást is folyamatosan gyakorolják. A filmkölcsönző cégekkel, illetve a laboratóriumokkal való kapcsolat szintén elengedhetetlenül fontos. Igazi forgatáson való részvétel az operatőr mellett, a profi stáb munkájának megismerése szintén a tananyag része.

Mivel hatalmasat változott az utóbbi időben a filmkészítés, a film és a videó összefonódásáról is sokat tanulnak.

A tanfolyam díja:

1. részlet: 2017. január 15. 330.000 Ft + 27 % áfa
2. részlet: 2017. május 30. 20.000 Ft + 27 % áfa (vizsgadíj)

Fogadóóra hétfőn és szerdán 10-15 óráig!

Web: stabiskola.hu
Facebook: facebook.com/Stabiskola