A Focus puller- élesség állító tanfolyam

A Focus puller- élesség állító tanfolyam

A Focus puller- élesség állító tanfolyamról részletesen:

A focus puller az operatőrrel dolgozik, és a feladata, hogy gondoskodjon a kép élességéről: a kamera fókuszát folyamatosan állítja az éppen filmezett személy vagy tárgy kamerához közeledésének vagy távolodásának megfelelően. Kulcsfontosságú, hogy a munkáját hibátlanul végezze, mert az életlen snitt utólag nem javítható.

A hétvégenként történő tanfolyamot elismert, nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező filmes szakemberek tartják, akik többek között olyan szuperprodukciókban dolgoztak, mint Ridley Scott részben itthon forgatott alkotása, a Mentőexpedíció.
Előfeltétel:
Felvételi beszélgetés
Iskolai előképzettség:
sikeres érettségi vizsga
Képzés ideje:
hétvégi napokon
Jelentkezési határidő:
2021. szeptember 30.
Fizetési határidő:
2021. október 10.
Kezdés:
2021. október 28.
Vizsga:
2022. március vége

A tanfolyam teljes díja:

450.000 Ft + ÁFA

nyilvántartási szám: B/2020/008744

A HSC Stábiskola 2006-ban indult Novák Emil Balázs Béla-díjas operatőr, a magyar és az ausztrál Operatőrök Társaságnak tagja ötlete alapján. Az ausztrál mintára létrehozott iskola, intenzív, a magyar- és nemzetközi film, valamint televíziós ipar elvárásainak figyelembe vételével és támogatásával, a legmodernebb technikák használatával tanítja a filmkészítést.

Az iskolában világosítók, segédoperatőrök, digitális utómunka asszisztensek,

hangasszisztensek, televíziós kameramanok, rendezőasszisztensek, felvételvezetők, szcenikai asszisztensek képzése mellett operatőr és rendező előképző osztályokat is indítanak. Az elmúlt 15 évben több mint 700 diák végzett a HSC Stábiskolában, akik közül szinte mindenki jelenleg is a filmiparban dolgozik.

HSC Stábiskola

 

H-1145 Budapest, Róna u. 174.
Fogadóóra hétfőtől – péntekig 10-14 óráig!
Mobil: +36 30 279 5132
E-mail: stabiskola@hscmot.hu

Nyilvántartási szám: E/2020/000384, B/2020/008744

Adatkezelési szabályzat

Tanfolyamok:

 

DIT- digitális kép technikus tanfolyam
Focus puller- élesség állító tanfolyam
Operatőr előképző tanfolyam.
Támogatott képzések:
Segédoperatőr
Világosító

 

Hamarosan induló képzések:

 

Produkciós asszisztens
Rögzítésvezető