1. júniusban XIII. alkalommal rendezzük meg az Aranyszem versenyt, amelyet 2004-ben Novák Emil alapított és a Magyar Operatőrök Társaságával közösen rendezett a HSC Stábiskola. 2010 óta a fesztivál minden évben, a tavalyi év kivételével megrendezésre került a Stábiskola szervezésében.

Nevezési határidő lezárult: 2017. június 10.

Idén támogatóink lehetővé tették, hogy ismét megrendezzük a Fesztivált.

A 100 éve alapított ARRI, a cég születésnapja alkalmából az Év Operatőre díjazottjának, ARRIszem elnevezésű 10.000 Euro értékű kameracsomag különdíjat ad át.

A NMHH Médiatanács Magyar Média Mecenatúra Program  jóvoltából az Aranyszem történetében harmadik alkalommal idén is öt kategória győztesei dokumentumfilm,  kisjátékfilm, a természetfilm,  tévéfilm, ismeretterjesztőfilm, pénzdíjban is részesülnek, összesen 2 millió Ft.- összegben. A Diák kategóriában   a Zsigmond Vilmos és Romwalter Béla „Richy” által alapított Sparks Lámpa és kamerakölcsönző cég a Panavision céggel közösen támogatja a fesztivált, mint alapításunk óta minden évben, különdíjat ad át a Diák filmek kategóriában, amely során 60 ezer dollár értékben kameracsomagot biztosít a győztesnek.

A díjátadó 2017.június 23 – án lesz.

Az Aranyszem Operatőr verseny – ARRIszem támogatói: NMHH Médiatanács Magyar Média Mecenatúra Program, Nemzeti Kulturális Alap, ARRI Rental, Sparks Kft., Panavision, VisionTeam, Schwindl Kft., Two Men’s Show Lighting.

Novák Emil HSC

Aranyszem Fesztivál elnöke

arrszem2017

Játékfilm nevezések

Operatőr – Név Rendező – Név Gyártó Stúdió – Név Film címe
Réder György HSC M.Kiss Csaba, Rohonyi Gábor Inforg M&M Brazilok
Herbai Máté HSC Enyedi Ildikó Inforg-M&M Film Kft. Testről és lélekről
Seregi László HSC Gárdos Péter Tivoli Film-Plusz Hajnali láz
BÁNTÓ  CSABA, CHILTON FLÓRA, GAJDICS DÁVID,  HEJÜSZ BETTI,  KISTELEKI MÁRTON, K. KOVÁCS ÁKOS,  MISKOLCZI PÉTER, PÁSZTOR PÉTER, SIMON TAMÁS, SZALAI MÁRK, SZILÁGYI GÁBOR, TÍMÁR GERGELY, TÓTH LEVENTE HAJDU SZABOLCS FILMWORKS ERNELLÁÉK FARKASÉKNÁL
Juhász Imre HSC Till Attila Laokoon Filmgroup Tiszta Szívvel
Pataki Ádám Tiszeker Dániel Színfolt Film #SOHAVÉGETNEMÉRŐS
Szatmári Péter HSC Herendi Gábor SkyFilm Kincsem

Diákfilm nevezések

Operatőr – Név Rendező – Név Gyártó Stúdió – Név Film címe
Balázs István Balázs Csoma Sándor Színház-és Filmművészeti Egyetem Nem történt semmi
BÁNTÓ CSABA DUDÁS BALÁZS FILMPARTNERS WELCOME
Bartók Csongor Bartók Csongor Bartók Csongor Késő van
Batka Máté Csata Hanna SZFE Késő nyár
Csuja Bence Csuja Bence saját gyártás Persze minden
Dudás-Ijjas Teréz Dudás-Ijjas Teréz 1 Kor 13
Gyuricza Mátyás Freund Ádám SZFE / CINEMA-FILM Földiek
Juhász Péter Fekete Tamás SzFE-Cinema-Film Asszó
K. Kovács Ákos Steinmetz Anikó Ametist Films KIÚT
Kiss Gravi András Odegnál Róbert AZT-Media NOIRE
Kürti István Visky Ábel SZFE és Primanima Kft Semmi Bogár
Mándi Ferenc Mándi Ferenc B/M Media Majdnem
Mayer Edina Mayer Edina Mayer Edina Sárika
Pusztai Géza Krisztián Pusztai Géza Krisztián Színház és Filmművészeti Egyetem Variációk Egy Témára, Ady Endre-Láttalak…
Tamás Péter Tamás Péter Metropolitan Egyetem Döntés
Vajda Gergely Balázs Barcsai Bálint Szfe Graffiti
Vozáry Róbert Vozáry Róbert EKE Amíg oda nem érünk

Dokumentumfilm nevezések

Operatőr – Név Rendező – Név Gyártó Stúdió – Név Film címe
Csepeli Eszter Boros Panna AZT-Media Tükröm-tükröm
Dala István Dala István Geo-Ökofilm Kft Darabka székelyföld az Áprily völgyben (portréfilm Péterfy László szobrászművészről)
Farkas Ferenc Huszár Domonkos ODPictures Art Studio Kft. Faces of Love  /A szeretet arcai/
Hernáth Csaba Simonyi Balázs Speak Easy Project Ultra
Lakatos Róbert Árpád Boros Lóránd Argo Audiovizuális Egyesület (Asociatia Audiovizuala Argo) Én és a hegedűm
Papp Máté Papp Máté Dis/connected
Pataki Ádám Halász Glória & Tiszeker Dániel Filmfabriq Mi ez a Cirkusz?
Szabó Levente Szabó Levente magánszemély Szkítia I.
Vass Gergely Topolánszky Tamás Yvan Halluci-Nation Kft. A lehetetlen határán
Vecsernyés János HSC Kékesi Attila Habana Media A VIRTUÓZ

Dramatizált dokumentumfilm nevezések

Operatőr – Név Rendező – Név Gyártó Stúdió – Név Film címe
Nemes Tibor HSC Bereczki Csaba Film Street Kft. Soul Exodus
Nagy Marcell Varga Noémi N/A A legvidámabb barakk
Porkoláb Norbert Porkoláb Norbert – Tanca Norbert Concorde Nation Álmatlan – az Anna and the Barbies film –
Kürti István Nagy Viktor Oszkár McCann Ericson The Story of Zoltán Sütő (  Sütő Zoltán története)
Körtési Béla HSC,  László Gábor László Gábor Quality Pictures Emberek és egerek

Ismeretterjesztő film nevezések

Operatőr – Név Rendező – Név Film címe
Dala István Dala István Szobor születik
Huszák Tamás Bártfai Andrea CoolTúra – Kolostorok
Pintér András Pintér András A Lipicai
Sásdi Zsolt Lerner Balázs Budapest Inferno – A Molnár János-barlang titka
Schödl Dávid Moys Zoltán A Kárpátok bércei

Kisjátékfilm nevezések

Operatőr – Név Rendező – Név Gyártó Stúdió – Név Film címe
Balázs István Balázs Melanie Grams Melanie Grams Wonder
Czomba Albert Szabó Simon Omega Kreatív Before lunch
Dévényi Zoltán Koncz Teréz Eclipse Film A Levelek
Dobóczi Balázs HSC Tunyogi Henriett Focus Fox Esti Dal
Dudás-Ijjas Teréz Rónai Domonkos SzFE Flip-Flop
Fillenz Ádám HSC Fillenz Ádám Venfilm Inconvenient Comfort
Garai Gábor Sós Bálint Dániel Popular Média Kft. Grand prix
Gyuricza Mátyás Freund Ádám SZFE / CINEMA-FILM Földiek
Hartung Dávid Dombrovszky Linda Cinemart KOCKAEMBER
Kollár István Kollár István KiMG Media Group A szerepcsere
Marosi Gábor HSC Tóth Barnabás MandMFilm Van egy határ
Mayer Zoltán Jimy J. Hollywood Detrand Kft – Detrandfilm Jimy J. Hollywood Production 25 DOLLARS
Réder György HSC Lengyel Balázs KMH Film Répa
Révész Balázs Simonyi Balázs FP Films / Melocoton Films / Laokoon INDIÁN
Tausz Gábor Szabó Virág Budapest Film Produkciós Kft Wellness

Reklámfilm nevezések

Operatőr – Név Rendező – Név Gyártó Stúdió – Név Film címe
Szemerey Bence Lődi Áron és Szemerey Bence Rawlabs Kft. Concept Eyewear Mineral Collection 2017
Walter Péter Orbán Gergely Voila Pictures MTA EK image video series overall
Forgacs Gabor Forgacs Gabor Parabel Production Bugatti
Vermes Iván Vermes Iván Advanced Communication Group reklámügynökség Nespresso Atelier
Dimeth Balázs Ferenc Boros Gábor Dávid Funky Frame Productions HIPA – Opening Doors for Your Investment
Nagy Ernő Nagy Ernő – Csík Gábor RGB Stúdió JustFitMe
Hartung Dávid Szeljak György OMG visuals Hell Energy motivációs film
Tóth Widamon Máté, HSC Federico Brugia Filmmaster Milan, Laokoon Budapest Ferrari Fragrance – Man in Red
Dobóczi Balázs HSC Géczy Dávid Zeneakadémia Bartók hegedűverseny
Szentiványi Gábor Szentiványi Gábor Gyár Utómunka Kft Lavylites Imagefilm
Mayer Zoltán Jimy J. Hollywood Detrand Kft TARR Kft. Jelen vagyunk otthonában és már otthonán kívül is

Természetfilm nevezések

Operatőr – Név Rendező – Név Gyártó Stúdió – Név Film címe
Török Zoltán (mint minden természetfilmben egy-két kollega pár kisebb jelenetben besegített) Török Zoltán Azara Film Kft (Wild Tales) Lemming – A messzi észak aprócska ura
Olm Frigyes Olma Frigyes GP Green Planet Films Kft. Gemenc – Árterek világa

Tévéfilm nevezések

Operatőr – Név Rendező – Név Gyártó Stúdió – Név Film címe
Dévényi Zoltán Kovács István Film Positive Productions Kft. Szürke senkik
Csukás Sándor HSC Tasnádi istván Megafilm Kft MEMO
B Marton Frigyes Kapitány Iván Content Factory Kft A mi kis falunk (1.évad, 2.rész)

Zenés klippek nevezések

Operatőr – Név Rendező – Név Gyártó Stúdió – Név Film címe
Gyuricza Mátyás Fatér Ambrus Sunny Studio Nyúl Róka,farkas
Pataki Ádám Tiszeker Dániel Fanatics Film WELLHELLO – SENKI NEM VÉD MEG
Dobóczi Balázs HSC Géczy Dávid Kiscsillag zenekar Kiscsillag – Tenyeremből el
Nagy Marcell Damokos Attila MovieBar Productions F.É.S.Z.E.K.
Mayer Zoltán Jimy J. Hollywood Detrand Kft Tolvai Reni – Látomás (Official video)
Balázs István Balázs Láposi Dávid Magán Trick – Tompa fény